Ünlü sanatçı Adnan Şenses geçtiğimizgünlerde anidenrahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Adnan Şenses kanser tedavisi görüyordu. Anidenrahatsızlanan ünlüsanatçı apartopar hastaneyegötürüldü.

Adnan Şenses'in Durumu Kritik!

Ünlü sanatçı Adnan Şenses geçtiğimiz günlerde aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Adnan Şenses kanser tedavisi görüyordu. Aniden rahatsızlanan ünlü sanatçı apar topar hastaneye götürüldü.

Ünlü sanatçı birkaç gün yoğun bakımda kaldıktan sonra servise alındı. Adnan Şenses’i hastaneye ziyaret için adeta ünlü akını yaşandı. Birbirinden ünlü isimler ünlü sanatçıya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu…

 

Aralarında en dikkat çekici isim Ünlü iş adamı Yılmaz Ulusoy oldu. Adnan Şenses’le objektiflere takılan Ulusoy sanatçının hastalığı ve tedavi süreciyle ilgili bilgi verdi. Adnan Şenses^’in durumunun şu an itibarıyla iyi olduğu, Kemoterapi tedavisi uygulandığı sanatçının da bu tedaviye olumlu cevap verdiğinin altını çizdi.

 

Adnan Şenses Kimdir?Baba Muhsin anne Emineden 21.8.1935 de Bursada dünyaya gelen Adnan Şenses babasının memuriyeti dolayısıyla Ankaraya taşındı.İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulunda başlayan Şenses tahsilinin devamını İstanbula taşındıkları Karagümrük İlk ve Ortaokulunu tamamlayıp, ailesinin ısrarı ile marangozluk sanatına başlamıştır. Atelye çalışmaları zamanı sesinin güzelliği ile çevresinin dikkatini çekmiş, böylece sahne ve müzik hayatı 1956 yılında başlamıştır. 

Süratle musiki sanatının akademik kısmına ihtiyaç duyan Şenses, Ankara Radyosunun açmış olduğu imtihana girerek pekiyi derece ile Ankara Radyosunda göreve başlamış, 16 sene görev yaptıktan sonra Radyodan istifa ederek profesyonel sanat hayatına atılmıştır. Türkiyenin en ünlü gazinolarında solistlik yapmış, 35in üstünde film çevirmiş, plak ve kaset dünyasında Altın Plak ve çok sayıda ödüller almış, sosyal düzende dernek, cemiyet, vakıflara konserleriyle yılarca hizmetler yapmış, toplumca çok sevilen Şenses şu an TGRT televizyonunda 1 sene anlaşmalı ayda bir solo konserler yapmakta olup; sanatsal tüm faaliyetlere Mega Star olarak iştirak etmektedir. 

 

Yerel Haberler