Hürrem Sultan Meryem Uzerli 3 senenin akabinde ekranlara döndü.Reyting patlaması olacak derken dizi gümledi.Hürrem'de tahtını kaybetti.

Gecenin kraliçesini Hürrem değil Esra salladı!Funda Eryiğit kimdir?

Hürrem Sultan Meryem Uzerli 3 senenin akabinde ekranlara döndü.Reyting patlaması olacak derken dizi gümledi.Hürrem'de tahtını kaybetti.

Dizide bir isim vardı ki güzelliği ve rolü ile Hürrem Sultan'ı adeta ezdi geçti.Başrollerini Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Uğur Polat'ın paylaştığı "Gecenin Kraliçesi" dün akşam Star Tv'de ekranlara geldi. Yapımını O3 Turkey'in, yönetmenliğini ise Yağmur Taylan ve Durul Taylan'ın üstlendiği "Gecenin Kraliçesi"nde Funda Eryiğit damga vurdu. Peki Funda Eryiğit kimdir? İşte Funda Eryiğit hakkında merak edilenler...

 

Başrollerini Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Uğur Polat'ın paylaştığı "Gecenin Kraliçesi"nin zengin oyuncu kadrosunda; Seda Akman, Funda Eryiğit, Burak Deniz ve Deniz Celiloğlu yer alıyor.

 

FUNDA ERYİĞİT KİMDİR?

Funda Eryiğit, 1 Mart 1984 tarihinde Hollanda'nın Zwolle şehrinde dünyaya geldi. Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Eryiğit, aslen Samsunludur. Eryiğit Kadir Has Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümüne girmiş ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

 

2012-2013 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda Sezsizlik adlı oyunda sergilediği performansıyla 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu ödüllerinde müzikal-komedi dalnda en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.

Yerel Haberler